Kaikki näyttelytulokset 15.-16.3.
22.03.2014
Pohjanmaan Kissayhdistys ry KOKKOLA 15.3.2014
KATEGORIA 1
>>Kaikki tarkastetut tulokset pdf-tiedostona<<
KPA GIC IxiDixi´s Four Tops JW (EXO d 22), Synt. 1.02.11, Om: Jokinen Merja & Matero Saara, SUROK
KPA SC Vanilla-Star Diorissomo (PER g 22), Synt. 11.08.10, Om: Hakonen Mikaela, RUROK
KPK IP CH Jarbabin Tsimbavaati (PER n 24), Synt. 27.07.08, Om: Hietala Jari, PIROK
KPK IP D´arnaud Esmeralda (PER fs 03 23), Synt. 15.04.12, Om: Sievänen Mirva, SUROK
KPN Chevhill's Pastel Candy (EXO g 02 21 62), Synt. 7.07.13, Om: Schöring Christina, POH-KIS
KPP Aamukasteen Juliet (EXO g 24), Synt. 26.10.13, Om: Makhanova Mira, POROK
VETERAANI SP,EC Shamirin Sweet Shamira, DSM (PER f 22), Synt. 5.11.03, Om: Joensuu Marjatta, POHKIS/PIROK
KASVATTAJA AAMUKASTEEN (100,4000) Makhanova Mira, POROK
KATEGORIA 2
>>Kaikki tarkastetut tulokset pdf-tiedostona<<
KPA WW 13 Pikkumetsän Khal Drogo JW (MCO IV), Synt. 15.05.13, Om: Nisula Sanna, PIROK
KPA IC N* Migoto's Rikke JW (NFO VIII), Synt. 25.10.12, Om: Kass Tellervo, RUROK ERY-SYD
KPK IP Mulberry Mighty Navigator (RAG n 03), Synt. 7.06.12, Om: Lahtinen Kalle, SUROK
KPK SP,CH Lumikissan LappuLiisa (SIB VII), Synt. 7.06.06, Om: Kajoranta Tiina & Urpiola Pasi, POHKIS
KPN Tuiskutassun Ilo-Ilmari (SIB VII), Synt. 25.06.13, Om: Kynkäänniemi Milla & Jarkko, POROK
KPP Lumikissan Nopsajalka (SIB VIII), Synt. 29.08.13, Om: Sivén Jaana & Börje, PIROK
VETERAANI SP,CH Lumikissan LappuLiisa (SIB VII), Synt. 7.06.06, Om: Kajoranta Tiina & Urpiola Pasi, POHKIS
KASVATTAJA LUMIKISSAN (111,8571) Kajoranta Tiina & Urpiola Pasi, POHKIS
SIITOSUROS Kizzykat No More Headaches (100,0000), Om: Rintakumpu Annukka, POHKIS
SIITOSNAARAS SC Siriuksen UmaCurl ( 97,0000), Om: Österåker Desiree, POHKIS
KATEGORIA 3
>>Kaikki tarkastetut tulokset pdf-tiedostona<<
KPA Lovedevotion Berlioz (ABY n), Synt. 17.02.13, Om: Jokikokko Anni & Viitanen Sirkka, POROK
KPA GIC Moosegrove Dream On (OCI n 24), Synt. 5.12.12, Om: Mäkinen Marjo & Välipirtti Eija, PIROK/URK
KPK SP,EC Rackarkatten's Paco Rabanne, DSM, DVM (ABY o), Synt. 10.09.06, Om: Surakka Marianne, RUROK
KPK Shanimal Anastasia (SPH IV), Synt. 17.02.12, Om: Wistbacka Marika & Jenny, SUROK
KPN Wynterwynd Moon River (RUS), Synt. 16.06.13, Om: Savolainen Kaisa,
KPP Laire Gelir Laer (ABY o), Synt. 10.09.13, Om: Viertola Suvi, URK
VETERAANI SP, SC Moosegrove Conquistatore, DVM, DSM (OCI b 24), Synt. 15.11.04, Om: Vainio Ida-Liina&Jääskeläinen Sari,
KASVATTAJA MOOSEGROVE (101,1667) Vainio Ida-Liina&Jääskeläinen Sari, PIROK, RUROK
SIITOSUROS Cattish Puss in Boots ( 96,0000), Om: Tengval Ulla,
SIITOSNAARAS CH Hokkupokkus Leeloo Minai ( 96,0000), Om: Syväsalo Pirjo, TUROK
KATEGORIA 4
>>Kaikki tarkastetut tulokset pdf-tiedostona<<
KPA SC, WW, NW Santuzzan Maestro, JW, DSM (OSH n 25), Synt. 17.12.09, Om: Rosberg Vuokko, KESKIS
KPA IC,SW,NW Sultsinan WhatChaMaCallIt JW (SYS n 01), Synt. 21.03.12, Om: Mustonen Maarit, Pulkkinen M & M,
KPK WW '12 NW SP CH Mummeli Vipinha Lila (OLH c), Synt. 10.06.04, Om: Jaakkola Paula, SUROK
KPK SP Mummeli Twixinho Jesse DSM (BAL d 21), Synt. 30.08.08, Om: Jaakkola Paula, SUROK
KPN Arkhitekton Lavanda (OSH c 24), Synt. 13.08.13, Om: Kaplas Mervi & Mattila Ulla,
KPP Sultsinan Anthony Bourdain (SIA b), Synt. 8.10.13, Om: Pulkkinen Mirja, ISROK
VETERAANI WW '12 NW SP CH Mummeli Vipinha Lila (OLH c), Synt. 10.06.04, Om: Jaakkola Paula, SUROK
KASVATTAJA CHOOSE ( 97,2000) Jalkanen Pia-Maija, KES-KIS, InCat
SIITOSUROS SC Galoo of Beugnycats ( 94,0000), Om: Jalkanen Pia,
KOTIKISSAT
>>Kaikki tarkastetut tulokset pdf-tiedostona<<
PARAS PK-KOTIKISSA Kerttuli, Om: Laine Marja & Sinikka., RUROK
PARAS PK-KOTIKISSA Noora DSM, Om: Laine Kiira & Sinikka,
VETERAANI Mustikka, Om: Antila Mirja-Tiina, POHKIS
Pohjanmaan Kissayhdistys ry KOKKOLA 16.3.2014
KATEGORIA 1
>>Kaikki tarkastetut tulokset pdf-tiedostona<<
KPA GIC IxiDixi´s Four Tops JW (EXO d 22), Synt. 1.02.11, Om: Jokinen Merja & Matero Saara, SUROK KPA Shamirin Donatella (PER f), Synt. 19.06.12, Om: Joensuu Marjatta, POHKIS/PIROK KPK IP CH Jarbabin Tsimbavaati (PER n 24), Synt. 27.07.08, Om: Hietala Jari, PIROK KPK IP D´arnaud Esmeralda (PER fs 03 23), Synt. 15.04.12, Om: Sievänen Mirva, SUROK KPN Chevhill's Pastel Candy (EXO g 02 21 62), Synt. 7.07.13, Om: Schöring Christina, POH-KIS KPP Aamukasteen Juliet (EXO g 24), Synt. 26.10.13, Om: Makhanova Mira, POROK VETERAANI SP, EC Onnimannin Cute and Funny (EXO g 03), Synt. 16.11.05, Om: Kryssi Tiina, ERY-SYD, TUROK. INCA KASVATTAJA SHAMIRIN (102,0000) Joensuu Marjatta, POHKIS/PIROK
KATEGORIA 2
>>Kaikki tarkastetut tulokset pdf-tiedostona<<
KPA CH Lumikissan Herra Huu (SIB III), Synt. 1.08.12, Om: Koivuniemi Anu, POHKIS KPA IC Lumikissan Fortuna (SIB VII), Synt. 27.03.12, Om: Kajoranta Tiina & Urpiola Pasi, POHKIS KPK PR, CH Dezzicat's Dimolto DonCurl (ACL VIII), Synt. 5.08.12, Om: Eikkula Anne, POHKIS KPK IP NineTales Ariel (MCO V), Synt. 23.04.11, Om: Tapio-Koivuranta Hanna, POROK KPN Tuiskutassun Ilo-Ilmari (SIB VII), Synt. 25.06.13, Om: Kynkäänniemi Milla & Jarkko, POROK KPP Lumikissan Nopsajalka (SIB VIII), Synt. 29.08.13, Om: Sivén Jaana & Börje, PIROK VETERAANI SP,CH Lumikissan LappuLiisa (SIB VII), Synt. 7.06.06, Om: Kajoranta Tiina & Urpiola Pasi, POHKIS KASVATTAJA LUMIKISSAN (113,3750) Kajoranta Tiina & Urpiola Pasi, POHKIS SIITOSNAARAS SC Siriuksen UmaCurl (103,3333), Om: Österåker Desiree, POHKIS
KATEGORIA 3
>>Kaikki tarkastetut tulokset pdf-tiedostona<<
KPA CH Leopardette's Viktor (BEN n 24), Synt. 30.03.12, Om: Seligson Riitta, RUROK KPA Seirene Polina (BUR f), Synt. 27.11.12, Om: Syväsalo Pirjo, TUROK KPK SP, SC Moosegrove Conquistatore, DVM, DSM (OCI b 24), Synt. 15.11.04, Om: Vainio Ida-Liina&Jääskeläinen Sari, PIROK, KPK EP EC Martinic Queen of Diamonds,DM (OCI b 24), Synt. 18.04.99, Om: Mäkinen Marjo & Merja, PIROK KPN Saca's Comtesse de la Crème JW (CRX III), Synt. 23.07.13, Om: Rintapää Kirsi & Viitanen Mika, Poh-kis KPP Hokkupokkus Agatea (BUR j), Synt. 12.11.13, Om: Syväsalo Pirjo, TUROK VETERAANI SP,EC Rackarkatten's Paco Rabanne, DSM, DVM (ABY o), Synt. 10.09.06, Om: Surakka Marianne, RUROK KASVATTAJA MOOSEGROVE (103,1667) Vainio Ida-Liina&Jääskeläinen Sari, PIROK, RUROK
KATEGORIA 4
>>Kaikki tarkastetut tulokset pdf-tiedostona<<
KPA IC,SW,NW Sultsinan WhatChaMaCallIt JW (SYS n 01), Synt. 21.03.12, Om: Mustonen Maarit, Pulkkinen M & M, KPA Keskimaan Hobbit Fosco JW (SYS n 03), Synt. 22.03.13, Om: Kekkonen H & Muhonen -Downton N, KPK WW '12 NW SP CH Mummeli Vipinha Lila (OLH c), Synt. 10.06.04, Om: Jaakkola Paula, SUROK KPK SP Mummeli Twixinho Jesse DSM (BAL d 21), Synt. 30.08.08, Om: Jaakkola Paula, SUROK KPN Arkhitekton Lavanda (OSH c 24), Synt. 13.08.13, Om: Kaplas Mervi & Mattila Ulla, KPP Sultsinan Jamie Oliver (SYS b 03), Synt. 8.10.13, Om: Pulkkinen Mirja, ISROK VETERAANI WW '12 NW SP CH Mummeli Vipinha Lila (OLH c), Synt. 10.06.04, Om: Jaakkola Paula, SUROK
KOTIKISSAT
>>Kaikki tarkastetut tulokset pdf-tiedostona<<
PARAS LK-KOTIKISSA Mustikka, Om: Antila Mirja-Tiina, POHKIS PARAS PK-KOTIKISSA Tyyne-Liina, Om: Huhta-Aho Josefiina, KESKIS VETERAANI Noora DSM, Om: Laine Kiira & Sinikka,
VALMISTUNEET KISSAT SC Mogi's Mighty Michael J (EXO a 03), Synt. 29.06.09, Om: Niemi Marja-Leena & Tuulia Nikkari, pohkis SP Celestial´s Jaromir Jagr (RAG b), Synt. 28.09.10, Om: Sandberg Miia, POHKIS GIC Taikapeikon Armas P (EUR ns), Synt. 18.10.11, Om: Pajala Anne-Maria, POH-KIS GIP D´arnaud Esmeralda (PER fs 03 23), Synt. 15.04.12, Om: Sievänen Mirva, SUROK CH HoneyCoon's Kiss´N` Run (MCO II), Synt. 13.02.13, Om: Limnell Heidi & Tuominen Merja, TUROK, PIROK CH Aspenville Farmer (MCO III), Synt. 25.12.12, Om: Simonen Leena, POHKIS PR Precious In The Spirit, JW (PER n 22), Synt. 13.09.11, Om: Sievänen Mirva, SUROK PR Darkie's Golden Dusk (RAG n 04), Synt. 4.10.12, Om: Saarenpää Jenni, PR Balladin Keskinyön Cowboy (SIB III), Synt. 6.03.11, Om: Niemelä-Ruoho Anu,